Jump to Navigation

ITI zinātniskais seminārs: Inguna Skadiņa un Raivis Skadiņš "Latviešu valoda jaunajās tehnoloģijās"

 

IELŪGUMS UZ INFORMĀCIJAS TEHNOLOĢIJAS INSTITŪTA ZINĀTNISKO SEMINĀRU

Cienītās dāmas un godātie kungi, esat laipni lūgti apmeklēt RTU Informācijas tehnoloģijas institūta zinātnisko semināru par tēmu:

Latviešu valoda jaunajās tehnoloģijās

Dr.sc.comp. Inguna Skadiņa (SIA Tilde pētniecības vadītāja un LU profesore) un Dr.sc.comp. Raivis Skadiņš (SIA Tilde izstrādes un pētniecības direktors)

Anotācija:

Dabiskās valodas modelēšana un izmantošana datortehnoloģijās ir aktuāls pētījuma virziens pasaulē un Latvijā. Mūsdienās nevienu nevar pārsteigt ar iespēju datorā un citās iekārtās izmantot latviešu valodu. Tomēr ne visas iespējas (piem., saziņa balsī, virtuālie asistenti), kas tiek lietotas “lielajām” valodām (piem., angļu valodai), ir nodrošinātas arī latviešu valodai. Kādi risinājumi ir latviešu valodai? Kādi algoritmi tiek izmantoti? Vai latviešu valodas atbalsts jaunajās tehnoloģijās ir pietiekams?

Atbildot uz šiem jautājumiem, seminārā sīkāk tiks apskatīti vairāki sarežģīti IT risinājumi latviešu valodai – runas atpazīšana, mašīntulkošana un virtuālie sarunu biedri. Klausītāji tiks iepazīstināti ar metodēm un algoritmiem, kas šajos risinājumos tiek izmantoti. Tiks izklāstītas galvenās problēmas, kas saistītas ar šo tehnoloģiju izveidi latviešu valodai. Iegūtie rezultāti tiks novērtēti citu valodu kontekstā.

Seminārs notiks šī gada 25. novembrī no plkst. 16:15 līdz 17:45, Rīgā, Sētas ielā 1 – 407. auditorijā (Informācijas tehnoloģijas institūts)

Atvērtajā seminārā aicinām piedalīties gan IT nozares pārstāvjus, gan zinātniekus, kā arī jebkuru interesentu, kam šī tēma šķiet saistoša. Seminārā paredzēts tēmas izklāsts, kas tiks noslēgts ar diskusiju, kurā aicināts piedalīties jebkurš klātesošais.

Ar jautājumiem un priekšlikumiem lūdzam griezties pie:Dr.sc.ing. Arņa Kiršnera arnis.kirsners@rtu.lv vai Dr.sc.ing. Ineses Poļakas inese.polaka@rtu.lv

 

 

Lai atteiktos no turpmākas e-pastu saņemšanas, nospiediet šeit.

 Main menu 2

by Dr. Radut.