Vadības informācijas tehnoloģijas katedrā par viespētnieku kopš februāra strādā Sumi Valsts universitātes asociētais profesors, projektu un programmu pārvaldības doktors Bohdans Haidabrus.

Apmaiņas programmā asociētais profesors darbojas gan pētniecībā, gan studiju darbā. Pētniecības jomā viņš analizē informācijas tehnoloģijas projektu stāvokli no datu izmantošanas un mašīnmācīšanās metožu perspektīvas. Projektā pētnieks meklē atbildes uz jautājumiem par to, kā novērtēt projekta veselību, kā datu zinātne un mašīnmācīšanās metodes var palīdzēt izdarīt? Ukraiņu zinātnieks jau ir publicēju divus rakstus un vēl divi top sadarbībā ar viņa zinātnisko vadītāju, ITI direktoru profesoru Jāni Grabi.

Paralēli pētniecības darbam B. Haidabrus ir iesaistījies arī maģistrantūras studiju programmu “Informācijas tehnoloģija” un “Biznesa informātika” studiju kursa “Portfeļvadības tehnoloģijas” docēšanā. Šos studiju kursus apgūst studenti ar atšķirīgu iepriekšējo izglītību un no dažādām valstīm. Lekciju laikā asociētais profesors dalās gan ar IT industrijā gūto pieredzi, gan zinātnisko skatījumu, izmantojot dažādas mācību metodes – gadījumu studijas, biznesa spēles, komandu darbu. Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas darbs notiek “Zoom”.

B. Haidabrus apmaiņas programmā RTU viesojas, patiecoties Latvijas valsts stipendijai, kas paredzēta studiju un pētniecības atbalstam.

• Studenti 1