Studiju kursā "Informācijas tehnoloģijas projektu plānošana (studiju projekts)" studenti rudens semestra laikā izstradāja IT risinājumu piedāvājumus.

Šī studiju kursa ietvaros studenti komandās izstrādā IT risinājumu izstrādes projektu piedāvājumus, gatavojot gan piedāvājuma dokumentāciju, gan trenējot pārdošanas prasmes. Tāpat tiek imitēti konkurences apstākļi, jo vairākas komandas izstrādā piedāvājumu vienai un tai pašai tēmai, tādejādi sacenšoties par to, lai tieši viņu piedāvājums būtu labāks kā konkurentiem un klientam pievilcīgāks.

Studiju projekti tiek izstrādāti, sekojot spējās pieejas Scrum satvaram, organizējot piedāvājumu izstrādi sprintos, veidojot regulārus nodevumus, saņemot regulāru atgriezenisko saiti, realizējot sprintu retrospekcijas, kā arī katru nodarbību sākot ar Daily Scrum sanāksmi, kurā studenti izstāsta par projekta progresu un identificētajām problēmas.

Šajā rudens semestrī studenti risināja Latvijā un Eiropā ļoti aktuālu tēmu, gatavojot IT risinājumu izstrādes projektu piedāvājumus "Datos un zināšanās balstītas lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēmas izstrāde RTU DITF ēkas enerģijas patēriņa optimizēšanai". Studenti ne tikai sagatavoja piedāvājumus atbilstoši konkursa nolikumam, bet pētīja arī papildus tehnoloģijas (lietu internetu, mākslīgo intelektu, Green IT risinājumus u.c.), ar kuru palīdzību nākotnē varētu vēl vairāk optimizēt enerģijas patērīju RTU DITF ēkā.

Semestra laikā studentus konsultēja mentori no "Accenture Baltics" - Atis Kaksis, Anna Zabolotska, Kaspars Lakševics, Evija Rībena un Søren Holmberg.

Semestra noslēgumā studenti prezentēja izstrādātos IT risinājumu piedāvājumus žūrijai, kuru pārstāvēja IT nozares eksperti: Aivis Students (neatkarīgs eksperts) un Accenture Baltics pārstāvji: Agris Šnepsts, Anna Zabolotska un Atis Kaksis. Žūrija iejutās potenciālo inverstoru un klientu lomā, rūpīgi vērtējot gan studentu sagatavotos piedāvājumus, gan studentu piedāvājumu pārdošanas prasmes, gan to, cik veiksmīgi studenti spēja atbildēt uz žūrijas jautājumiem. Noslēgumā žūrija sadalīja naudas Accenture Baltics organizētās naudas balvas pirmajām trīs vietām:

1. vietu un 500 EUR naudas balvu ieguva komanda "SavEnergo" (Luīze K., Tatjana V., Mikus V., Kalvis K.)

2. vietu un 200 EUR naudas balvu ieguva komanda "Efektic" (Guntis K., Ralfs Ā., Justīne G., Laura B.)

3. vietu un 100 EUR naudas balvu ieguva komanda "RTSS" (Kaspars T., Voldemārs R., Stepans S., Nauris S.)

Kursa noslēgumā īpašs paldies par atbalstu kursa realizācijā uzņēmumam "Accenture Baltics", mentoriem, žūrijai un vieslektoriem!

Atbildīgais mācībspēks: Lauma Jokste