Projekta realizācijas laiks:

13.09.2019
13.09.2019

Lai noskaidrotu inovatīvu un digitālu produktu radīšanas un ieviešanas iespējas Latvijas mazos un vidējos uzņēmumos, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 13. septembrī plkst. 12.00 norisināsies konference «Digitalizācija – kā paplašināt mazo un vidējo uzņēmumu iespējas Latvijas tautsaimniecības izaugsmes veicināšanai?». Konference pulcēs augsta līmeņa speciālistus gan no akadēmiskās vides, gan arī pārstāvjus no valsts un privātā sektora, un to rīko RTU sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Ekonomikas ministriju, Pārresoru koordinācijas centru un biedrību «Latvijas Formula 2050». Konference būs skatāma arī tiešraidē.

Konferences atklāšanas runas teiks RTU zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, Latvijas Universitātes profesors, biedrības «Latvijas Formula 2050» valdes priekšsēdētājs Mārcis Auziņš.

RTU zinātņu prorektors T. Juhna uzsver: «Digitālo tehnoloģiju izmantošana palielina jebkura produkta iespējas nonākt tirgū un ātrumu, kādā tas notiek. Jaunu produktu attīstības ātrums īpaši svarīgs ir maziem un vidējiem uzņēmumiem. RTU aktīvi iesaistās jaunu uzņēmumu radīšanā, piesaistot studentus un zinātniekus, tāpēc mēs piedāvājām apgūt produktu attīstības prasmes, izmantojot informācijas tehnoloģijas, vienlaikus mainot pieeju izglītībai».

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce norāda: «Eiropas Komisijas veidotais Digitālās ekonomikas un sabiedrības indekss (DESI) rāda, ka Latvija turpina kāpumu tiešsaistē sniegto publisko pakalpojumu rādītājos, bet tai pat laikā pētījumā arī norādīts, ka mēs joprojām nepietiekami izmantojam iespējas, ko piedāvā preču un pakalpojumu pārdošana tiešsaistē, kas ir būtisks ietekmes faktors uzņēmējdarbības produktivitātes kāpināšanai. Secināts, ka, lai pārdotu savas preces un sniegtu pakalpojumus, joprojām tikai 10% mazo un vidējo uzņēmumu izmanto e-komercijas kanālus. Digitālo tehnoloģiju integrēšanā uzņēmumos rada priekšnosacījumus ražīguma kāpumam un ekonomiskai izaugsmei, un  īpaši svarīgas digitālās tehnoloģijas, to izmantošana un zināšanas par tām ir tieši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, jo tas ir veids kā noturēt un pacelt savu konkurētspēju».

DESI 2019. gada novērtējums liecina par nelielu progresu, piemēram, uzlabojums panākts mākoņpakalpojumu izmantošanā. Vienlaikus Latvija uzrāda centienus izmantot jaunās tehnoloģijas, investējot Eiropas Augstas veiktspējas skaitļošanas kopuzņēmumā, pievienojoties Eiropas blokķēdes partnerībai un Mākslīgā intelekta deklarācijai. Ir uzsāktas iniciatīvas, lai veicinātu digitālās inovācijas un digitālo tehnoloģiju izmantošanu, kā arī kompetenču centru izveidi Latvijas viedās specializācijas stratēģijas virzienos.

Konferences pirmajā daļā digitalizācijas un inovāciju institucionālo ietvaru prezentēs valsts pārvaldes, profesionālo un akadēmisko organizāciju pārstāvji. Tajā uzstāsies Edmunds Beļskis, VAS «Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs» valdes priekšsēdētājs, Ēriks Eglītis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, Juris Binde, «Latvijas Mobilais Telefons» prezidents un RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede. Konferences otrajā daļā uzņēmumu pārstāvji iepazīstinās ar Latvijā veiksmīgi izstrādātiem un ieviestiem digitalizācijas risinājumiem. Pēc prezentācijām norisināsies ekspertu diskusija, kuras ievadvārdus teiks Ieva Tetere, AS «SEB banka» valdes priekšsēdētāja.

Konferencē aicināti piedalīties informācijas tehnoloģijas un biznesa nozaru profesionāļi, augstskolu studenti, mācībspēki, mediju pārstāvji un citi interesenti.

Konference norisināsies RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6.

Konferences programma

Konferences rezumējums: digitālajiem līderiem ir izšķiroša nozīmē inovāciju ieviešanā

Konference «Digitalizācija – kā paplašināt mazo un vidējo uzņēmumu iespējas Latvijas tautsaimniecības izaugsmes veicināšanai?»