Data warehouse

2.0 kredītpunkti

Kursa mērķis ir iepazīsties ar datu noliktavas projekta realizācijas dzīves ciklu un apgūt datu noliktavas izstrādāšanā izmantotās tehnoloģijas.

Datu noliktavas veido, lai apvienotu uzņēmumā pieejamos datus un pasniegtu tos lēmumpieņemšanas vajadzībām piemērotā veidā. Kursa mērķis ir iepazīties ar datu noliktavas projekta realizācijas dzīves ciklu un apgūt datu noliktavas izstrādāšanā izmantotās tehnoloģijas. Galvenie kursā apskatītie jautājumi ir datu noliktavas projekta pamatojuma izstrāde, datu noliktavas arhitektūra, gatavās programmatūras komponentes, ko izmanto datu noliktavas izstrādē, un datu noliktavās izmantoto datu modeļu pamatprincipi.

Kursa laikā studenti izstrādā datu noliktavas prototipu pasniedzēja dotai datu noliktavas izstrādes problēmai. Darbā ir jāizstrādā datu noliktavas dimensiju modelis, jāveic datu izstādīšana, jānodrošina datu analīzes iespējas un jāpārbauda datu kvalitāte. Kopā ar prototipu studenti iesniedz datu noliktavas izstrādes pārskatu un prezentē izstrādāto datu noliktavu.

Pasniedzēji