Enteprise, applications

4.0 kredītpunkti

Studiju kursa mērķis ir apgūt dažādus uzņēmuma lietotņu izmantošanas paņēmienus biznesa procesu automatizēšanas nodrošināšanai uzņēmuma informācijas tehnoloģijas arhitektūras kontekstā.

Uzņēmuma biznesa procesu īstenošanai un automatizācijai bieži izmanto tipveida uzņēmuma informācijas sistēmas. Informācijas tehnoloģijas speciālistu uzdevums ir izvēlēties piemērotākās informācijas sistēmas un realizēt to ieviešanu uzņēmumā. Studiju kursa pamattēma ir uzņēmuma informācijas tehnoloģijas arhitektūra, kas definē biznesa procesu automatizācijas koncepciju un komerciāli pieejamu uzņēmuma resursu plānošanas (ERP) sistēmu, darbplūsmas sistēmu un citu uzņēmuma informācijas sistēmu izmantošanu šīs arhitektūras realizēšanā. Lai nodrošinātu informācijas tehnoloģijas arhitektūru un uzņēmuma lietotņu ieviešanu, tiek apskatīts uzņēmumu informācijas sistēmu ieviešanas process, modificēšana, uzņēmumu informācijas sistēmu integrācija un saliktu lietotņu izmantošana uzņēmumu sistēmu realizēšanā. Praktiskajā daļā tiek apgūti uzņēmuma informācijas sistēmu ieviešanas un modificēšanas paņēmieni.

Studentiem ir divi galvenie patstāvīgie darbi: 1. Darbs ar literatūru – studenti patstāvīgi atrod zinātniskos rakstus par pasniedzēja dotajām tēmām un sagatavo zinātniskā raksta konspektu. 2. Biznesa procesu automatizācijas priekšlikuma izstrāde – studenti izvēlētai biznesa procesu automatizēšanas problēmai atrod piemērotāko risinājumu, veic risinājuma atbilstības analīzi un izstrādā nepieciešamo modifikāciju projektējumu. Lekciju laikā tiek izskatītas patstāvīgā darba īstenošanai nepieciešamās metodes. Kursa laikā studenti iesniedz savus starpnodevumus un kursa noslēgumā aizstāv piedāvāto risinājumu.

Tehnoloģijas

Pasniedzēji