Tautsaimniecības komitejas sēdes otrā daļa bija veltīta sistēmu integrācijas risinājumiem datos balstītai lēmumu pieņemšanai. Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes asociētais profesors Jānis Kampars iepazīstināja ar video anonimizācijas un datorredzes risinājumiem, datos balstītiem ceļu uzturēšanas risinājumiem, AS “CATA” lietošanas gadījumu autobusu ierašanās laika prognozēšanai, IoT un mākslīgā intelekta vadītiem energoefektivitātes risinājumiem un nākotnes tendenci – pašvaldību digitālajiem dvīņiem.

Video anonimizācijas un datorredzes risinājumi ļauj izstrādāt video anonimizācijas moduli, kas aizmiglo sejas un numurzīmes, un to paredzēts veidot kopā ar Rīgas pašvaldību un CATA. Izmantojot CATA datus, tiks izstrādāts ceļa infrastruktūras novērtēšanas modelis un braukšanas apstākļu novērtēšanas modelis, savukārt no Rīgas datiem izstrādās pārkrautu smago automašīnu identificēšanas modeli un auto skaitīšanas modeli. Lielākām pilsētām noderīgi varētu būt datos balstīti ceļu uzturēšanas risinājumi, izmantojot Waze datu apstrādi un analīzi. Tāpat lietderīgs ir ceļu tīrīšanas GPS datu apstrādes risinājums, autoparka vadības sistēma, ziemas ceļu uzturēšanas procesa atbalsta sistēma IWIROM un jo īpaši IoT un mākslīgā intelekta vadīti energoefektivitātes risinājumi. Un gan jau nākotnes tendence – pašvaldību digitālie dvīņi – drīz kļūs par mūsu ikdienu lēmumu pieņemšanā noteiktiem mērķiem. To var pielietot ne tikai rūpnīcās, lidostās, biomedicīnā un citās nozarēs, bet arī sabiedrības iesaistē, pārraudzībā, plānošanā un citur.

Publikācija LPS informatīvajā izdevumā InfoLogs
Prezentācijas slaidi
Tautsaimniecības komitejas sēdes video ieraksts