Informācijas tehnoloģijas institūts, sadarbojoties ar SIA "DATI Group" speciālistiem, fakultātes telpās ir veiksmīgi uzstādījis un sācis apgūt jaunu mākoņplatformas risinājumu – OpenStack.

Šī jaunā platforma nodrošina institūtam plašas iespējas attīstīt, testēt un izvērst dažādus IT risinājumus un pakalpojumus. Pateicoties sadarbībai ar "DATI Group", iegūtais risinājums ir pilnībā pielāgojams institūta vajadzībām un garantē nepieciešamo funkcionalitāti. Platforma ļauj institūtam pārvaldīt savus resursus ar maksimālu atdevi un attīstīt IT infrastruktūras efektivitāti, veicinot pētniecības procesus.

Jaunajā OpenStack mākoņplatformā ir iekļauta arī konteineru orķestrēšanas sistēma "Kubernetes". Šī tehnoloģija nodrošinās iespēju automatizēt un efektīvi pārvaldīt konteineru infrastruktūru un, integrācijai paplašinot platformas iespējas, ļaus zinātniskajam personālam ērti izstrādāt, izvietot un pārvaldīt konteinerizētos risinājumus, izmantojot OpenStack mākoņa resursus un elastību gan studiju procesā, gan arī pētnieciskajā jomā. 

 

 

DATI Group kontakti: https://www.datigroup.com/lv/kontakti