Studiju kursā "Informācijas tehnoloģijas projektu plānošana (studiju projekts)" studenti rudens semestra laikā izstradāja IT risinājumu piedāvājumus.

Šī studiju kursa ietvaros studenti komandās izstrādā IT risinājumu izstrādes projektu piedāvājumus, gatavojot gan piedāvājuma dokumentāciju, gan trenējot pārdošanas prasmes. Tāpat tiek imitēti konkurences apstākļi, jo vairākas komandas izstrādā piedāvājumu vienai un tai pašai tēmai, tādejādi sacenšoties par to, lai tieši viņu piedāvājums būtu labāks kā konkurentiem un klientam pievilcīgāks.

Studiju projekti tiek izstrādāti, sekojot spējās pieejas Scrum satvaram, organizējot piedāvājumu izstrādi sprintos, veidojot regulārus nodevumus, saņemot regulāru atgriezenisko saiti, realizējot sprintu retrospekcijas, kā arī katru nodarbību sākot ar Daily Scrum sanāksmi, kurā studenti izstāsta par projekta progresu un identificētajām problēmas.

Studenti izstrādāja piedāvājumus tēmām, kurās tiek risinātas mūsdienās aktuālas problēmas, un kurās ietverta vajadzība ieviest un izmantot "lietu internetu" (Internet of Things):

Viedā atkritumu izvešanas pārvaldības sistēma Latvijas pašvaldībai
Infekciju drošas darba vides monitoringa sistēma Rīgas Tehniskajai universitātei

Semestra laikā studentus konsultēja "Accenture Baltics" eksperti Agris Šnepsts, Anna Zabolotska, Kaspars Lakševics,  Andrejs Ivanovs un Jekaterina Majevska.

Kursa noslēgumā studenti prezentēja izstrādātos IT risinājumu piedāvājumus žūrijai, kuru pārstāvēja IT nozares eksperti: Atis Kaksis (Accenture Baltics), Aivis Students (Latvenergo) un Gatis Graubiņš (Luminor). Žūrija noklausījās piecu studentu komandu projektu piedāvājumus, uzdeva daudz studentiem izaicinošus jautājumus un vērtēja studentu piedāvājumus un pārdošanas prasmes. Šogad žūrija visaugstāk novērtēja komandu JIVA Group, kuras sastāvā ir Jānis Maļinovskis, Vladimirs Anufrijevs, Mārtiņš Runkulis un Inese Gaile. Komanda saņēma "Accenture Baltics" piešķirto naudas balvu 800 EUR apmērā.

Noslēdzoties studiju kursam, studenti ļoti atzinīgi vērtēja industrijas ekspertu iesaisti gan studiju projektu izstrādes procesā, gan gala aizstāvēšanā, jo tas ļauj šo studiju kursu pietuvināt reālā IT darba tirgus apstākļiem un daudz ko iemācīties.

Īpašs paldies par atbalstu kursa realizācijā uzņēmumam "Accenture Baltics", konsultantiem, žūrijai un vieslektoriem!

Atbildīgais pasniedzējs: Lektore Lauma Jokste