Studiju kursā "Informācijas tehnoloģijas projektu plānošana (studiju projekts)" studenti rudens semestra laikā izstradāja IT risinājumu piedāvājumus. Semestra laikā studentus konsultēja "Accenture Latvia" eksperti Santa Biezā-Vanaga, Jekaterina Majevska, Uldis Žimants un Vadims Žuravļovs.

Šī studiju kursa ietvaros studenti komandās izstrādā IT risinājumu izstrādes projektu piedāvājumus, gatavojot gan piedāvājuma dokumentāciju, gan trennējot piedāvājumu pārdošanas prasmes. Tāpat tiek imitēti konkurences apstākļi, jo vairākas komandas izstrādā piedāvājumu vienai un tai pašai tēmai, tādejādi sacenšoties par to, lai tieši viņu piedāvājums būtu labāks kā konkurentiem. Studenti izstrādāja piedāvājumus tēmām:

Emociju un stresa atpazīšanas sistēmas izstrādes un ieviešanas projekts vienā no RTU auditorijām
Lielveikalu uz IoT datiem balstīta lēmumu pieņemšanas atbalsta sistēma
Viedā atkritumu izvešanas pārvaldības sistēma Latvijas pašvaldībai

Šajā mācību gadā studiju kurss un studiju projektu aizstāvēšana notika attālināti. Aizstāvēšanā studentu izstrādātos IT risinājumu piedāvājumus vērtēja IT nozares eksperti: Atis Kaksis (Accenture Latvia), Aivis Students (Latvenergo) un Artūrs Gedvillo (Gedvillo). Žūrija labākajām komandām sadalīja "Accenture Latvia" piešķirtās naudas balvas. Šogad žūrija visaugstāk novērtēja šādas studentu komandas:

LJR Solution (Laura Bendrāte, Raitis Krūmiņš, Jūlija Skrebeca)
Green Connect (Rihards Vītols, Kristaps Lagzdiņš, Kalvis Kalniņš)
 Sensitech (Kristians Engels, Agnese Geka, Oskars Rodiņš)

Noslēdzoties šim studiju kursam, studenti atzina, ka attālinātā mācību forma sagādāja virkni izaicinājumus, taču studenti ļoti atzinīgi novērtēja industrijas ekspertu iesaisti studiju projektu izstrādes procesā un atzina, ka ir daudz ko iemācījušies.

Atbildīgais pasniedzējs: Lektore Lauma Jokste