Problēmas nostādne

2019. gadā Latvijas autoceļu uzturētājs kļuva par Waze partneri Connected Citizens programmas ietvaros un ieguva piekļuvi Waze brīdinājumu notikumu plūsmai. Notikumi ir pieejami XML un JSON formātā un katru notikumu raksturo koordinātes, ievietošanas datums, tips, apakštips, piederība pilsētais un ielai un Waze aprēķinātie kvalitātes rādītāji.

Tā kā tiešā veidā konkrētos XML datu failus ir apgrūtinoši apstrādāt, radās nepieciešamība pēc specializētas sistēmas notikumu informācijas filtrēšanai, apstrādāto notikumu arhivēšanai, vizualizācijai un analīzei. Pēc Latvijas autoceļu uzturētāja pasūtījumu sistēmu izstrādāja RTU Vadības informācijas tehnoloģijas katedras speciālisti asoc. prof. Jāņa Kampara vadībā un tā tika nodota pasūtītāja lietošanā 2019. gada rudenī. Sistēmu ikdienā izmanto Latvijas autoceļu uzturētājs un Latvijas Valsts ceļi darbinieki.

Waze ziņojumu datu analīzes sistēmas iespēju pārskats

LIVE karte

Kartes mērķis ir nodrošināt iespēju sistēmas lietotājiem ērtā veidā aplūkot jaunākos Waze ziņojumus un veikt to apstrādi. Ziņojumi kartē tiek atjaunināti automātiski reizi minūtē.

Ziņojumu karte

Kartes mērķis ir nodrošināt iespēju sistēmas lietotājiem veikt ziņojumu apstrādi un padziļinātu analīzi.

Blīvuma karte

Kartes mērķis ir ļaut lietotājiem apskatīt noteikta veida ziņojumu koncentrāciju kartē, tādējādi ļaujot spriest, kur lietotāji visbiežāk ziņo par bedrēm, objektiem uz ceļa vai apledojumu.

Excel eksports

Sadaļas mērķis ir nodrošināt Waze ziņojumu eksportu uz MS Excel.

Izmantotās tehnoloģijas

Sistēma balstās uz atvērtā koda tehnoloģijām un atvērtajiem datiem:

Saistītā informācija:

Project partners

Latvijas autoceļu uzturētājs
Latvijas autoceļu uzturētājs
VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) tika izveidots 2006.gada 6.jūnijā, apvienojot četras kapitālsabiedrības - VAS „Centrālā reģiona ceļi”, VAS „Latgales ceļi”, VAS „Kurzemes ceļi”, VAS „Vidzemes ceļi”.