Rīgā, 29. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ķīpsalas studentu pilsētiņā norisinājās «Viedo pilsētu konference», kur Vadības informācijas tehnoloģijas asociētais profesors Jānis Kampars pievienojās citiem nozares ekspertiem paneļdiskusijā "Inovācijas pašvaldībās: Ko piedāvā industrija, zinātne un valsts?".

Paneļdiskusijā tika aplūkoti Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu un zinātnieku potenciāli risinājumi un kompetences, kas ļauj attīstīt inovācijas pašvaldībās. Lai gan tehnoloģijas un platformas ir pieejamas, to ieviešana pašvaldību ikdienā ir sarežģīta, saskaroties ar birokrātiju un specifiskiem procesiem. Diskusijā tika izcelti vairāki iespējamie mehānismi, kā pārvarēt šīs grūtības, tostarp pētniecības un attīstības projektu veidošana, publiskās-privātās partnerības un inovāciju kultūras sekmēšana.

Konferences mērķis bija izprast viedo pilsētu risinājumu lomu ilgtspējas veicināšanā un iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā. Paneļdiskusijā dalībnieki aicināja konferences dalībniekus pārdomāt nepieciešamību virzīties uz ilgtspējīgiem risinājumiem un debatēja par galvenajiem priekšnoteikumiem ilgtspējīgām un gudrām pašvaldībām Latvijā.

Konference sniedza iespēju uzzināt par pasaules tendencēm viedo pilsētu risinājumos, piemēram, Oslo ceļu uz pasaules elektroauto galvaspilsētas statusu. Diskusijas aicināja izprast esošo situāciju, aktuālās tendences un identificēt nepieciešamos uzlabojumus.

Pasākums norisinājās RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes ēkā un tika organizēts ar RTU Zinātnes un inovāciju centra, tehnoloģiju uzņēmuma «Tet» un inovāciju kustības «VEFRESH» atbalstu, turklāt to nodrošināja Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) inovāciju kopienas «EIT Urban Mobility» iniciatīva.