Projekta realizācijas laiks:

03.01.2022
-
30.11.2023

Projekta mērķis ir radīt jaunas tehnoloģijas un iegūt intelektuālā īpašumu tiesības, kas izriet no veiktajiem pētījumiem par IKT un biotehnoloģijā sakņotu  Covid-19 drošu darbu vides  platformu, kurā tiek apvienotas biznesa nepārtrauktības plānošanas, lietu interneta, lielo datu, datorredzes, mašīnmācīšanās un notekūdeņu analīzes tehnoloģijas vispusīgai Covid-19 risku novērtēšanai, mazināšanai un novēršanai darba vietās, kuru darba specifika ierobežo attālinātā darba iespējas. 

Projekta rezultātā izstrādātā platforma Covid-19 drošai darba videi apvienos sadarbspējīgus un atkalizmantojamus servisus uzņēmumu biznesa nepātrauktības nodrošināšanai un Covid-19 izplatības risku mazināšanai uzņēmuma telpās. Platformas pamatā būs mākoņdatošanas, mākslīgā intelekta un lietu interneta (IoT) risinājumi, kas nodrošinās gandrīz reāla laika datu apriti un analīzi par CO2 līmeni uzņēmuma telpās, identificētajām Covid-19 daļiņām notekūdeņos un Covid-19 vērsto pasākumu ievērošanu uzņēmumā (masku valkāšana, distancēšanās u.c.). Platformas datu analīzes un rekomendāciju sistēma nodrošinās agrīno brīdinājumu (infekcijas uzliesmojuma tuvošanās risks, analizējot notekūdeņus), brīdinājumu (ierobežojumu pārkāpumi u.c.) un uzņēmuma veicamo preventīvo un korektīvo darbību rekomendāciju ģenerēšanu, balstoties uz uzņēmuma topoloģiju (fiziskā atrašanās vieta, loģiskā komandu sadarbība, drošības riski u.c.). 

Tā iesniedzējs ir zinātniskā institūcija “Rīgas Tehniskā Universitāte” (RTU). RTU projektā pārstāv divas struktūrvienības – Informācijas tehnoloģijas institūts (ITI)  un Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūts (ŪSBI). Projektā piesaistīts partneris – komersants Datu tehnoloģiju grupa, SIA (DTG). 

Galvenās aktivitātes :  

  • Covid-19 drošas uzņēmuma darba vides modeļa izstrāde; 

  • Platformas Covid-19 drošai darba videi projektējuma izstrāde; 

  • Platformas Covid-19 drošai darba videi komponentu izstrāde; 

  • Platformas Covid-19 drošai darba videi komponentu testēšanas operacionālajā vidē; 

  • Zināšanu un tehnoloģiju pārnese;  

  • Sabiedrības informēšana un iesaiste. 

Projektu īsteno  DARBĪBAS PROGRAMMAS “IZAUGSME UN NODARBINĀTĪBA” SPECIFISKĀ ATBALSTA MĒRĶA “PALIELINĀT LATVIJAS ZINĀTNISKO INSTITŪCIJU INOVATĪVO UN PĒTNIECISKO KAPACITĀTI UN SPĒJU PIESAISTĪT ĀRĒJO FINANSĒJUMU, IEGULDOT CILVĒKOS UN INFRASTRUKTŪRĀ” 1.1. PASĀKUMS “PRAKTISKĀS IEVIRZES PĒTĪJUMI”  ietvaros.

PROJEKTA NR. 1.1.1.1/21/A/011 

Informācijas tehnloģija ERAF covid-19

Projekta partneri

Projektā piedalās